Dom Helena, Ubytovanie Vyšná Boca - Úvod Dom Helena, Ubytovanie Vyšná Boca - Home Helena

Copyright © 2022 boca-helena.sk. Všetky práva vyhradené.

Chaty Helena sa nachádzajú v Nízkych Tatrách v malebnej obci Vyšná Boca, patriacej do okresu Liptovský Mikuláš. Na svoje si u nás prídu všetci milovníci prírody, čerstvého vzduchu a bohatých rekreačných aj športových aktivít.


Ubytovanie poskytujeme celoročne v dvoch útulných chatách, ktoré zdieľajú spoločný dvor. V Chate Helena I je možné ubytovať maximálne 12 osôb a v Chate Helena II maximálne 10 osôb. Objekty je možné prenajať osobitne, prípadne radi privítame i väčšiu skupinu priateľov.


V Chate Helena I je pre Vás pripravená príjemná obývacia miestnosť, kde si poleňošíte na gauči pri sledovaní televízie alebo pri dobrej knihe. Neopakovateľnú atmosféru dodá priestoru krb, ktorý najmä v zime dodá navyše teplo domova. Obývacia miestnosť je prepojená s kuchyňou, v ktorej nájdete všetko potrebné na prípravu chutnej večere. Na poschodí Vás ako bonus čaká biliardový stôl. Súkromie tu nájdete v štyroch spálňach, kde sa pohodlne vyspí až 12 hostí. Komfort dopĺňajú tri kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou a ešte navyše jedna samostatná toaleta.


Chata Helena II je situovaná hneď vedľa. Spoločné chvíle budete tráviť v naozaj priestrannej obývacej miestnosti, v ktorej sa nachádza, hneď vedľa schodiska, majestátny krb. Príjemná kuchyňa je prepojená s obývacou miestnosťou a kuchárske umenie niektorého člena Vašej výpravy, môžete sledovať spoza barového pultu. K raňajkám či večeri sa usadíte za veľkorysý jedálenský stôl. Pokojný spánok je pre Vás pripravený v štyroch spálňach, kde sú lôžka rozložené tak, aby bolo uspokojených 10 hostí. V objekte sú samozrejmosťou tri kúpeľne s toaletou, kde v dvoch nájdete sprchovací kút a v jednej i vaňu. K dispozícii tu je i jedna samostatná toaleta.


V obidvoch chatách využijete bezplatné WiFi pripojenie na internet a vysúšače na lyžiarky. V spoločnej budove v rámci dvora nájdete i stolný tenis a priestor na odkladanie lyží a bicyklov. Radi Vám po dohode pripravíme detskú postieľku tak, aby aj najmenší hostia našli svoje pohodlie. Zaparkujete jednoducho priamo pri objekte.


Krásny dvor so záhradou Vám najmä v letných mesiacoch poskytne perfektné zázemie. Vo vonkajšom krbe možno opiecť rôzne dobroty a tiež uvariť pravý kotlíkový guláš. Nezabudnite si so sebou pribaliť slaninu a špekáčiky na opekanie. Vaše detičky sa dosýta vyšantia na hojdačke a šmýkačke. Vy si zas môžete užiť relax a slnečné lúče na záhradných ležadlách.


Obec Vyšná Boca uspokojí turistov, ktorí hľadajú kľud a pokoj v lone prírody a pritom môžu využívať výhody civilizácie. V dedine sa nachádza minerálny prameň Kyselka s lahodnou mierne sírnatou a železitou vodou. V blízkosti je štôlňa, ktorá Vás zavedie do hlbín zeme a odkryje svoje tajomstvá. Neobíďte ani Banícky dom, ktorý Vám ukáže kus zo života baníckej rodiny. V dedine je športové ihrisko, kde sa dá zahrať futbal, volejbal a tenis. Okolité doliny a


lesy poskytujú ideálne podmienky pre cykloturistiku, hubárčenie, zber lesného ovocia a turistiku. Odporúčame túry na Ďumbier, Lajštroch či Čertovicu. V zime potešia milovníkov lyžovania svahy v Ski centre Bačova Roveň, ktoré je od nás vzdialené len 250 m a je vybavené i detským vlekom. Nádherné výhľady i bežky si zas užijete v Ski centre Čertovica.


V  blízkom okolí sa nachádzajú rôzne atrakcie:

Chaty HELENA
Vyšná Boca 30
032 34 Malužiná
Slovenská republika

Tel:    
+421 903 392 416

E-mail: mkoncek@legia.sk
WWW: boca-helena.sk

Úvod    Ubytovanie    Fotogaléria    Rezervácia    Cenník    Kontakt
Napíšte nám

Lyžiarske stredisko JASNÁ Nízke Tatry

Aquapark Tatralandia

GINO Paradise Bešeňová

Demänovská jaskyňa slobody


Demänovská Ľadová Jaskyňa

Múzeum Liptovskej Dediny - Skanzen Pribylina

Jaskyňa Mŕtvych Netopierov

Obec Vyšná Boca leží v  južnej časti Bocianskej doliny. Táto dolina sa rozkladá v  priestranstve od hrebeňa Nízkych Tatier s  najvyššími kopcami Rovná hoľa (172 3m), Lajštrovh (1602), Čertova svadba (1463 m) a  Fišárka (1479 m) až po ústie doliny pri Kráľovej Lehote (680 m). Zároveň sú odtiaľto na dosah najpôsobivejšie útvary Národného parku Nízke Tatry, skoncentrované v  masíve Ďumbiera a  Ohnišťa.

Chaty Helena nájdete aj na stránkach portálu ubytovanie Vyšná Boca

Ubytovanie Vyšná Boca vás zavedie do príjemnej horskej dedinky s bohatou baníckou minulosťou. Následne vás ubytovanie Nízke Tatry prekvapí pestrými možnosťami turistických trás rôznej obtiažnosti. A ubytovanie Čertovica k tomu pridá kvalitnú lyžovačku aj značené bežkárske trate. Tieto a ďalšie lákavé slovenské destinácie vám za najlepšie ceny už tradične ponúka portál Hauzi.sk.

Objavte čaro prírody Nízkych Tatier! Stačí kliknúť na ubytovanie Vyšná Boca, zobraziť prezentáciu Chaty Helena a Vaša dovolenka na Slovensku môže začať! Vynikajúca lokalita, krásna okolitá príroda a množstvo možností trávenia voľného času radia naše ubytovacie zariadenie medzi tie najlepšie chaty na prenájom na Slovensku. Tak teda neváhajte a doprajte si dovolenku v Chaty Helena. Zaslúžite si to!